Thu. Jul 25th, 2024
EuroCup - Γύρος 17 RS αποτελέσματα και βαθμολογία

Όπως κάθε αρχή της εβδομάδας, το EuroCup επέστρεψε με τη δέκατη έβδομη ημέρα του και οι ιταλικές ομάδες επέστρεψαν επίσης. Την Τρίτη, η Ρέιερ Βενέτσια παίζει στο “Ταλιέτσιο” με αντίπαλο την Προμηθέα, σε μια πρόκληση που είναι πλέον άσκοπη, δεδομένου ότι οι ορεσίβιοι είναι ήδη μαθηματικά εκτός post-season. Στο πρώτο παιχνίδι, η ουκρανική ομάδα κέρδισε με 89-82 στις 22 Νοεμβρίου. Την Τετάρτη, από την άλλη πλευρά, η Dolomiti Energia Trentino βρίσκεται στο γήπεδο, υποδεχόμενη εντός έδρας την Buducnost σε μια απευθείας αναμέτρηση που έχει διπλή αξία όσον αφορά τα πλέι οφ. Στην Ποντγκόριτσα, στις 21 Νοεμβρίου, η ομάδα του Μαυροβουνίου επικράτησε με 98-96. Η ζωντανή μετάδοση παρέχεται από το DAZN και το Sky Sport.

Ημέρα 17.

Αγώνες την Τρίτη 30 Ιανουαρίου 2024

18:00 BC Wolves – Αμβούργο 94-84

18:00 Μπεσίκτας – Παρίσι 72-95

18:00 Lietkabels – Slask Wroclaw 91-75

20:00 Βενετία – Prometey 101-90

20:30 Joventut – Hapoel Tel Aviv 85-91

Αγώνες την Τετάρτη 31 Ιανουαρίου

18:00 Turk Telekom – JL Bourg 64-68

18:30 Τσεντεβίτα – Λιοντάρια 85-92

19:30 Ουλμ – Άρης 66-86

20:00 Trento – Buducnost 78-97

21:00 Γκραν Κανάρια – Κλουζ-Ναπόκα 111-113 OT

Κατάταξη στον όμιλο Α μετά από 17 αγώνες

1. Παρίσι Μπάσκετ 16-1

2. Hapoel Tel-Aviv 12-5

3. London Lions 12-5

4. Joventut 10-7

5. Besiktas 9-8

6. Προμηθέας 8-9

7. Reyer Βενετία 7-10

8. BC Wolves 7-10

9. Αμβούργο 2-15

10. Cedevita Olimpija 1-16

Βαθμολογία του ομίλου Β μετά από 17 αγώνες

1. JL Bourg 14-3

2. Gran Canaria 12-4

3. Cluj-Napoca 12-4

4. ratiopharm Ulm 9-8

5. Άρης Θεσσαλονίκης 8-9

6. Buducnost 7-10

7. Αετός Trento 7-10

8. Turk Telekom Άγκυρα 7-10

9. Lietkabelis 6-11

10. Slask Wroclaw 2-15

Ημέρα 16.

Αγώνες την Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2024

18:00 Κλουζ-Ναπόκα – Τρέντο 88-83

19:00 Μπούντουτσνοστ – Ουλμ 80-84

20:30 Παρίσι – Joventut 89-82

Αγώνες την Τετάρτη 24 Ιανουαρίου

18:00 Turk Telekom – Lietkabelis 88-73

18:30 Hapoel Tel Aviv – Prometey 105-113

19:00 Άρης – JL Bourg 68-76

19:30 Αμβούργο – Τσεντεβίτα 83-114

20:00 Slask Wroclaw – Gran Canaria 68-92

20:00 Reyer Venezia – BC Wolves 57-75

20:30 London Lions – Basiktas 93-72

Ημέρα 15.

Αγώνες την Τρίτη 16 Ιανουαρίου 2024

20:00 Trento – Slask Wroclaw 85-79

Αγώνες την Τετάρτη 17 Ιανουαρίου

18:00 Prometey – BC Wolves 91-64

18:30 Cedevita – Reyer Venezia 93-104

18:30 Χάποελ Τελ Αβίβ – Παρί 86-104

19:00 Άρης – Μπουντούτσνοστ 76-75

19:30 Αμβούργο – Μπεσίκτας 83-94

19:30 JL Bourg – Lietkabelis 104-71

19:30 Ulm – Cluj-Napoca 81-85

20:30 London Lions – Joventut 80-82

21:00 Γκραν Κανάρια – Turk Telekom 73-83

Ημέρα 14.

Αγώνες την Τρίτη 9 Ιανουαρίου 2024

18:00 BC Wolves – Cedevita Olimpija 91-89

18:30 Hapoel Tel-Aviv – London Lions 96-100

Αγώνες την Τετάρτη 10 Ιανουαρίου

18:00 Κλουζ-Ναπόκα – Άρης 90-74

18:00 Λιετκαμπέλις – Γκραν Κανάρια 84-92

18:00 Turk Telekom – Trento 78-70

19:00 Buducnost – JL Bourg 78-74

19:30 Αμβούργο – Joventut 90-96

20:00 Slask Wroclaw – Ulm 100-88

20:00 Βενετία – Μπεσίκτας 106-96 OT

20:30 Παρίσι – Προμηθέας 93-72

Ημέρα 13.

Αγώνες την Τρίτη 26 Δεκεμβρίου

19:30 JL Bourg – Gran Canaria 92-84

19:30 Ulm – Turk Telekom 79-85

20:30 Joventut – Reyer Venezia 89-81

21:00 Παρίσι – London Lions 94-77

Αγώνες την Τετάρτη 27 Δεκεμβρίου

18:00 Μπεσίκτας – BC Wolves 72-59

18:00 Προμηθέας – Τσεντεβίτα Ολίμπια 105-100

18:30 Χάποελ Τελ Αβίβ – Αμβούργο 118-101

19:00 Άρης – Σλασκ Βρότσλαβ 93-71

19:00 Μπούντουτσνοστ – Κλουζ-Ναπόκα 77-79

20:00 Τρέντο – Λιετκαμπέλις 76-70