Tue. Jul 23rd, 2024
LBA - Αποτελέσματα της 13ης εβδομάδας και ενημερωμένη βαθμολογία

Η δέκατη τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Serie A 2023-24 ορίστηκε για τις 23 Δεκεμβρίου, με εξάρτημα το μεσημεριανό παιχνίδι της παραμονής των Χριστουγέννων, ενόψει του ότι η Ολίμπια Μιλάνο ολοκλήρωσε το παιχνίδι της Ευρωλίγκας στις 11 το βράδυ της Παρασκευής. Η Τζερμάνι Μπρέσια παρέμεινε πρώτη στη βαθμολογία, αλλά πηγαίνει στην έδρα της δεύτερης, Ρέγιερ. Στον πάτο, Τρεβίζο και Μπρίντιζι έχουν ρουφήξει στο Βαρέζε, αποκομμένοι από τους άλλους επικίνδυνους.

ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΌΓΙΟ ΤΗΣ 13ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉΣ

Bertram Yachts Derthona Tortona – NutriBullet Treviso, 68-82

Happy Casa Brindisi – Givova Scafati, 98-103 OT

Dolomiti Energia Trentino – GeVi Napoli Basket, 101-94

Umana Reyer Venezia – Germani Brescia, 86-71

Estra Pistoia -Virtus Segafredo Bologna, 70-91

Carpegna Prosciutto Pesaro – Openjobmetis Varese, 81-88

UNAHOTELS Reggio Emilia – Banco di Sardegna Sassari, 77-59

EA7 Emporio Armani Μιλάνο – Vanoli Basket Cremona, 74-51

13η ΗΜΕΡΑ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ

1 Umana Reyer Venezia 20 10/3

2 Germani Brescia 20 10/3

3 Virtus Segafredo Bologna 18 9/4

4 Dolomiti Energia Trentino 18 9/4

5 EA7 Emporio Armani Μιλάνο 16 8/5

6 UNAHOTELS Reggio Emilia 16 8/5

7 GeVi Napoli Basket 14 7/6

8 Vanoli Cremona 12 6/6

9 Givova Scafati 12 6/7

10 Estra Pistoia 12 6/7

11 Carpegna Prosciutto Pesaro 10 5/8

12 Bertram Yachts Derthona Tortona 10 5/8

13 Banco di Sardegna Sassari 10 5/8

14 NutriBullet Treviso Basket 8 4/9

15 Openjobmetis Varese 8 4/9

16 Happy Casa Μπρίντιζι 4 2/11

bold: προκρίθηκε στο Κύπελλο Ιταλίας

– Πού θα παρακολουθήσετε το μπάσκετ της Serie A το 2023/24

Υπενθυμίζεται ότι όλα τα παιχνίδια της νέας σεζόν της LBA θα μεταδοθούν από το DAZN- το οποίο έχει γίνει το νέο σπίτι του μπάσκετ με την εξαγορά της Eleven Sports. Επιπλέον, ΔΥΟ αγώνες την εβδομάδα θα μεταδίδονται μέσω streaming από το Eurosport 2, ενώ ΕΝΑ θα μεταδίδεται ελεύθερα από το DMAX, το κανάλι 52 της επίγειας ψηφιακής συχνότητας.

Όσον αφορά το DAZN, η πλατφόρμα streaming έχει διαθέσει για τους φίλους του μπάσκετ μόνο το πρόγραμμα “Start” με 9,99 ευρώ το μήνα για ετήσια συνδρομή σε δόσεις ή 89,99 ευρώ για ολόκληρο το έτος.

ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ 14ης ΗΜΕΡΑΣ

Openjobmetis Varese – UNAHOTELS Reggio Emilia, Παρασκευή 29 Δεκεμβρίου στις 20:30 DAZN και Eurosport 2

Vanoli Basket Cremona – Happy Casa Brindisi, Σάββατο 30 Δεκεμβρίου στις 16:30 DAZN

Germani Μπρέσια – EA7 Emporio Armani Μιλάνο, 17:00 DAZN

GeVi Napoli Basket – Bertram Yachts Derthona Tortona, 6:30 μ.μ. DAZN και Eurosport 2

Banco di Sardegna Sassari – Umana Reyer Venezia, 19:30 DAZN

Givova Scafati – Dolomiti Energia Trentino, 20:00 DAZN

NutriBullet Treviso – Estra Pistoia, 20:30 DAZN

Virtus Segafredo Μπολόνια – Carpegna Prosciutto Pesaro, 21:00 DAZN

Αποτελέσματα της 12ης ημέρας

UNAHOTELS Reggio Emilia – Germani Brescia, 70-77

Virtus Segafredo Bologna – Umana Reyer Venezia, 84-85 dts

NutriBullet Treviso – Dolomiti Energia Trentino, 86-78

Vanoli Basket Cremona – Bertram Yachts Derthona Tortona, 83-67

Openjobmetis Varese – EA7 Emporio Armani Μιλάνο, 70-74

Givova Scafati – GeVi Napoli Basket, 91-85

Estra Pistoia – Carpegna Prosciutto Pesaro, 73-74

Banco di Sardegna Sassari – Happy Casa Brindisi, 84-81

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 11ης ΗΜΕΡΑΣ

Umana Reyer Venezia – Givova Scafati, 83-59

Bertram Yachts Derthona Tortona – Estra Pistoia, 97-100

GeVi Napoli Basket – UNAHOTELS Reggio Emilia, 87-89

Germani Brescia – Banco di Sardegna Sassari, 110-65

Vanoli Basket Cremona – NutriBullet Treviso, 70-76

EA7 Emporio Armani Μιλάνο – Virtus Segafredo Μπολόνια, 82-80

Carpegna Prosciutto Pesaro – Dolomiti Energia Trentino, 74-87

Happy Casa Μπρίντιζι – Openjobmetis Varese, 86-81

αποτελέσματα της 10ης ημέρας

Estra Pistoia – GeVi Napoli Basket, 81-76

UNAHOTELS Reggio Emilia – Carpegna Prosciutto Pesaro, 101-68

Banco di Sardegna Sassari – EA7 Emporio Armani Μιλάνο, 89-83

Givova Scafati – Germani Brescia, 83-89

NutriBullet Treviso – Happy Casa Brindisi, 86-60

Dolomiti Energia Trentino – Umana Reyer Venezia, 106-79

Openjobmetis Varese – Vanoli Basket Cremona, 68-75

Virtus Segafredo Bologna – Bertram Yachts Derthona Tortona, 99-70

αποτελέσματα της 9ης ημέρας

Banco di Sardegna Sassari – Givova Scafati, 79-76

Umana Reyer Venezia – UNAHOTELS Reggio Emilia, 90-70

EA7 Emporio Armani Μιλάνο – Estra Pistoia, 81-86

Happy Casa Μπρίντιζι – Virtus Segafredo Μπολόνια, 77-65

GeVi Napoli Basket – Vanoli Basket Cremona, 80-70

Germani Brescia – Openjobmetis Varese, 116-73

Carpegna Prosciutto Pesaro – NutriBullet Treviso, 95-76

Bertram Yachts Derthona Tortona – Dolomiti Energia Trentino, 83-80 OT

αποτελέσματα της 8ης ημέρας

Dolomiti Energia Trentino – Happy Casa Brindisi, 81-71

Estra Pistoia – Banco di Sardegna Sassari, 68-63

NutriBullet Treviso – GeVi Napoli Basket, 76-79

Openjobmetis Varese – Givova Scafati, 94-93

UNAHOTELS Reggio Emilia – Bertram Yachts Derthona Tortona, 77-90

EA7 Emporio Armani Μιλάνο – Umana Reyer Βενετία, 95-72

Vanoli Basket Cremona – Carpegna Prosciutto Pesaro, 96-69

Virtus Segafredo Μπολόνια – Germani Brescia, 88.76

ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 7ΗΣ ΗΜΈΡΑΣ

Virtus Segafredo Bologna – NutriBullet Treviso, 91-77

GeVi Napoli Basket – Openjobmetis Varese, 97-96

Banco di Sardegna Sassari – Dolomiti Energia Trentino, 80-73

Givova Scafati – EA7 Emporio Armani Μιλάνο, 77-68

Umana Reyer Venezia – Happy Casa Brindisi, 79-71

Carpegna Prosciutto Pesaro – Bertram Yachts Derthona Tortona, 96-92

UNAHOTELS Reggio Emilia – Estra Pistoia, 95-82

Germani Brescia – Vanoli Basket Cremona, 84-76

αποτελέσματα της 6ης ημέρας

Carpegna Prosciutto Pesaro – GeVi Napoli Basket , 77-97

Estra Pistoia – Umana Reyer Venezia, 85-77

Happy Casa Brindisi – EA7 Emporio Armani Milano, 57-87

Bertram Yachts Derthona Tortona – Germani Brescia, 59-87

NutriBullet Treviso – Givova Scafati, 87-97

Dolomiti Energia Trentino – UNAHOTELS Reggio Emilia, 98-88

Openjobmetis Varese – Banco di Sardegna Sassari, 90-79

Vanoli Basket Κρεμόνα – Virtus Segafredo Μπολόνια, 93-83

αποτελέσματα της 5ης ημέρας

Germani Brescia – Dolomiti Energia Trentino, 82-90

Banco di Sardegna Sassari – Bertram Yachts Derthona Tortona, 74-94

Givova Scafati – Vanoli Basket Cremona, 112-122 2OT

EA7 Emporio Armani Μιλάνο – Carpegna Prosciutto Pesaro, 82-90

Happy Casa Μπρίντιζι – Estra Pistoia, 72-78

Umana Reyer Venezia – Openjobmetis Varese, 102-88

UNAHOTELS Reggio Emilia – NutriBullet Treviso, 90-83

GeVi Napoli Basket – Virtus Segafredo Bologna, 75-88

αποτελέσματα της 4ης ημέρας

Vanoli Basket Cremona – UNAHOTELS Reggio Emilia, 91-95

Openjobmetis Varese – Dolomiti Energia Trentino, 84-85

NutriBullet Treviso – Umana Reyer Venezia, 77-82

GeVi Napoli Basket – Happy Casa Brindisi, 77-58

Bertram Yachts Derthona Tortona – EA7 Emporio Armani Μιλάνο, 75-79

Carpegna Prosciutto Pesaro – Givova Scafati, 103-107 OT

Estra Pistoia – Germani Brescia, 72-84

Virtus Segafredo Μπολόνια – Banco di Sardegna Sassari, 80-66

αποτελέσματα της 3ης ημέρας

EA7 Emporio Armani Μιλάνο – UNAHOTELS Reggio Emilia, 79-68

Banco di Sardegna Sassari – NutriBullet Treviso, 80-76

Happy Casa Brindisi – Carpegna Prosciutto Pesaro, 68-81

Umana Reyer Venezia – Vanoli Basket Cremona, 79-76

Germani Brescia – GeVi Napoli Basket, 80-71

Dolomiti Energia Trentino – Virtus Segafredo Bologna, 75-90

Givova Scafati – Estra Pistoia, 85-77

Openjobmetis Varese – Bertram Yachts Derthona Tortona, 78-80