Mon. Jun 17th, 2024

Όλοι οι αγώνες του Italbasket στο Παγκόσμιο Κύπελλο 2023 θα μεταδοθούν από τη Rai. Η αρχή γίνεται αύριο 25 Αυγούστου εναντίον της Αγκόλας, ζωντανά στη Rai 2.

LIVE - Πού θα παρακολουθήσετε το Παγκόσμιο Κύπελλο μπάσκετ 2023 στην τηλεόραση: γύροι, προγράμματα, αποτελέσματα

Από τις 25 Αυγούστου έως τις 10 Σεπτεμβρίου θα διεξαχθεί το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπάσκετ 2023. Η τελική φάση του τουρνουά θα διεξαχθεί στη Μανίλα των Φιλιππίνων, όπου θα διεξαχθούν οι αγώνες των δύο από τους οκτώ ομίλους -μεταξύ των οποίων και εκείνοι της Ιταλίας, που κληρώθηκε στον Α’ όμιλο με την Αγκόλα, τη Δομινικανή Δημοκρατία και τις Φιλιππίνες που είναι οικοδέσποινες. Οι υπόλοιποι θα δώσουν τους αγώνες τους στην Οκινάουα της Ιαπωνίας και στην Τζακάρτα της Ινδονησίας.

ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΉ ΚΆΛΥΨΗ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΊΟΥ ΚΥΠΈΛΛΟΥ 2023

Οι αγώνες της εθνικής ομάδας του προπονητή Ποζέκο θα μεταδοθούν ζωντανά από την τηλεόραση ελεύθερης λήψης από το Rai (προγραμματισμός στο κάτω μέρος) και streaming στο Rai Play. Οι αγώνες θα είναι επίσης διαθέσιμοι στο Sky Sportstreaming στο Now, και DAZN, η οποία θα μεταδίδει όλους τους αγώνες και από την επόμενη σεζόν θα φιλοξενεί επίσης το LBA και τα ευρωπαϊκά κύπελλα μετά την εξαγορά της Eleven Sport. Για όσους ενδιαφέρονται μόνο για το μπάσκετ, το DAZN έχει προβλέψει μια συνδρομή 9,99 ευρώ το μήνα (“Start”), μια τιμή πολύ μειωμένη σε σύγκριση με τις συνδρομές “Standard” και “Plus” που επιτρέπουν επίσης την προβολή ποδοσφαίρου Serie A μεταξύ άλλου περιεχομένου.

ALL NATIONAL TEAM FOCUS

Α’ όμιλος: ΑΓΚΟΛΑ – ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ – ΔΟΜΙΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

Όμιλος Β: ΚΙΝΑ – ΠΟΡΤΟ ΡΙΚΟ – ΣΕΡΒΙΑ – ΝΟΤΙΟΣ ΣΟΥΔΑΝ

Όμιλος Γ: ΙΟΡΔΑΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ – ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ – ΗΝΩΜΕΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ

Δ’ όμιλος: ΑΙΓΥΠΤΟΣ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΜΕΞΙΚΟ – ΜΟΝΤΕΝΕΓΡΟ

Όμιλος Ε: ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ – ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΙΑΠΩΝΙΑ

Όμιλος ΣΤ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΑΠΕ – ΓΕΩΡΓΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ – ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ

Όμιλος Ζ: ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΠΑΡΑΛΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΔΑΚΤΥΛΙΟΥ – ΙΡΑΝ – ΙΣΠΑΝΙΑ

Όμιλος Η: ΚΑΝΑΔΑΣ – ΓΑΛΛΙΑ – ΛΑΤΒΙΑ – ΛΙΒΑΝΟΣ

ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΌΓΙΟ ΤΩΝ ΑΖΟΎΡΙ ΣΤΟ ΠΑΓΚΌΣΜΙΟ ΚΎΠΕΛΛΟ

25 Αυγούστου, 10:00*: Αγκόλα – Ιταλία – 25 Αυγούστου, 10:00*: Αγκόλα – Ιταλία. Rai Due

27 Αυγούστου, 10:00*: Ιταλία – Δομινικανή Δημοκρατία – Ενημέρωση…

29 Αυγούστου: 14:00*: Φιλιππίνες εναντίον Ιταλίας – Ενημέρωση…

*Ιταλικό χρονοδιάγραμμα

ΟΙ ΓΎΡΟΙ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΊΟΥ ΚΥΠΈΛΛΟΥ ΤΟΥ 2023

Όμιλος Α: Αγκόλα, Δομινικανή Δημοκρατία, Φιλιππίνες, Ιταλία

Όμιλος Β: Νότιο Σουδάν, Σερβία, Κίνα, Πουέρτο Ρίκο

Όμιλος Γ: ΗΠΑ, Ιορδανία, Ελλάδα, Νέα Ζηλανδία

Δ’ όμιλος: Αίγυπτος, Μεξικό, Μαυροβούνιο, Λιθουανία

Όμιλος Ε: Γερμανία, Φινλανδία, Αυστραλία, Ιαπωνία

Όμιλος ΣΤ: Σλοβενία, Πράσινο Ακρωτήριο, Γεωργία, Βενεζουέλα

Όμιλος G: Ιράν, Ισπανία, Ακτή Ελεφαντοστού, Βραζιλία

Όμιλος H: Καναδάς, Λετονία, Λίβανος, Γαλλία

Αγώνες, προγράμματα και αποτελέσματα πρώτης φάσης Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπάσκετ 2023 (με σύνδεσμο ανακεφαλαίωσης και highlights)

Παρασκευή 25 Αυγούστου

10:00 π.μ. – ΑΓΚΟΛΑ – ΙΤΑΛΙΑ 67-79

10:00 – Φινλανδία – Αυστραλία 72-98

10:45 – Μεξικό – Μαυροβούνιο 71-91

11:15 – Λετονία – Λίβανος 109-70

14:00 – Δομινικανή Δημοκρατία – Φιλιππίνες 87-81

14:10 – Γερμανία – Ιαπωνία 81-63

14:30 – Αίγυπτος – Λιθουανία 67-93

15:30 – Καναδάς – Γαλλία 95-65

Σάββατο 26 Αυγούστου

10:00 π.μ. – Νότιο Σουδάν – Πουέρτο Ρίκο 96-101 OT

10:00 – Πράσινο Ακρωτήριο – Γεωργία 60-85

10:45 – Ιορδανία – Ελλάδα 71-92

11:45 – Ιράν – Βραζιλία 59-100

13:30 – Σλοβενία – Βενεζουέλα 100-85

14:00 – Σερβία – Κίνα 105-63

14:40 – ΗΠΑ – Νέα Ζηλανδία 99-72

15:30 – Ισπανία – Ακτή Ελεφαντοστού 94-64

Κυριακή, 27 Αυγούστου

10:00 π.μ. – ΙΤΑΛΙΑ – ΔΟΜΙΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 82-87

10:00 – Αυστραλία – Γερμανία 82-85

10:45 – Μαυροβούνιο – Αίγυπτος 89-74

11:45 – Λίβανος – Καναδάς 73-128

14:00 – Φιλιππίνες – Αγκόλα 70-80

14:10 – Ιαπωνία – Φινλανδία 98-88

14:30 – Λιθουανία – Μεξικό 96-66

15:30 – Γαλλία – Λετονία 86-88

Δευτέρα 28 Αυγούστου

10:00 π.μ. – Κίνα – Νότιο Σουδάν 69-89

10:00 – Βενεζουέλα – Πράσινο Ακρωτήριο 75-81

10:45 – Νέα Ζηλανδία – Ιορδανία 95-87 OT

11:45 π.μ. – Ακτή Ελεφαντοστού – Ιράν 71-69

13:30 – Γεωργία – Σλοβενία 67-88

14:00 – Πουέρτο Ρίκο – Σερβία 77-94

14:40 – Ελλάδα – Ηνωμένες Πολιτείες 81-109

15:30 – Βραζιλία – Ισπανία 78-96

Τρίτη, 29 Αυγούστου

9:30 π.μ. – Γερμανία – Φινλανδία

10:00 – Αγκόλα – Δομινικανή Δημοκρατία

10:45 – Αίγυπτος – Μεξικό

11:45 – Λίβανος – Γαλλία

13:10 – Αυστραλία – Ιαπωνία

14:00 – ΦΙΛΙΠΠΊΝΕΣ – ΙΤΑΛΊΑ

14:30 – Μαυροβούνιο – Λιθουανία

15:30 – Καναδάς – Λετονία

Τετάρτη, 30 Αυγούστου

10:00 π.μ. – Νότιο Σουδάν – Σερβία

10:00 – Γεωργία – Βενεζουέλα

10:40 – Ηνωμένες Πολιτείες – Ιορδανία

11:45 – Ακτή Ελεφαντοστού – Βραζιλία

13:30 – Σλοβενία – Πράσινο Ακρωτήριο

14:00 – Κίνα – Πουέρτο Ρίκο

14:40 – Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία

15:30 – Ιράν – Ισπανία