Tue. Jul 23rd, 2024
EuroCup - 13η αγωνιστική, βαθμολογία και πού θα την παρακολουθήσετε τηλεοπτικά

Όπως ξεκινάει κάθε εβδομάδα, ακόμα και αν είναι Boxing Day στις 26 Δεκεμβρίου, το EuroCup επιστρέφει με τη δέκατη τρίτη αγωνιστική και οι ιταλικές ομάδες επιστρέφουν στα γήπεδα. Την Τρίτη είναι η σειρά της Ρέιερ Βενέτσια, η οποία πετάει για την Ισπανία από τη Χοβεντούτ Μπανταλόνα, η οποία ηττήθηκε στο Ταλιέτσιο με 79-64 στον πρώτο αγώνα στις 24 Οκτωβρίου. Η Dolomiti Energia Trentino, εν τω μεταξύ, υποδέχεται εντός έδρας τη Lietkabelis, η οποία ηττήθηκε δύσκολα με 92-93 στον πρώτο αγώνα στη Λιθουανία στις 25 Οκτωβρίου. Η ζωντανή μετάδοση παρέχεται από το DAZN.

13η αγωνιστική: Αγώνες την Τρίτη 26 Δεκεμβρίου

19:30 JL Bourg – Gran Canaria 92-84

19:30 Ulm – Turk Telekom 79-85

20:30 Joventut – Reyer Venezia 89-81

21:00 Παρίσι – London Lions 94-77

Ημέρα 13: Ματς την Τετάρτη 27 Δεκεμβρίου

18:00 Μπεσίκτας – BC Wolves 72-59

18:00 Προμηθέας – Τσεντεβίτα Ολίμπια 105-100

18:30 Χάποελ Τελ Αβίβ – Αμβούργο 118-101

19:00 Άρης – Σλασκ Βρότσλαβ 93-71

19:00 Μπούντουτσνοστ – Κλουζ-Ναπόκα 77-79

20:00 Τρέντο – Λιετκαμπέλις 76-70

Κατάταξη στον όμιλο Α μετά από 13 αγώνες

1. Παρίσι Μπάσκετ 12-1

2. Hapoel Tel-Aviv 10-2*

3. London Lions 9-4

4. Joventut 8-5

5. Besiktas 8-5

6. Prometey 7-6

7. BC Wolves 4-8*

8. Reyer Βενετία 4-9

9. Αμβούργο 2-11

10. Cedevita Olimpija 0-13

* 1 ματς λιγότερο

Κατάταξη στον όμιλο Β μετά από 13 αγώνες

1. JL Bourg 11-2

2. Γκραν Κανάρια 10-3

3. Cluj-Napoca 9-4

4. ratiopharm Ulm 8-4

5. Άρης Θεσσαλονίκης 6-7

6. Αετός Trento 6-7

7. Lietkabelis 5-7

8. Buducnost 5-8

9. Turk Telekom Άγκυρα 3-9

10. Slask Wroclaw 1-12

Matchday 12: Αγώνες την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου

18:00 Cluj-Napoca – JL Bourg 89-98

18:00 Lietkabelis – Ulm 94-90

18:00 Turk Telekom – Άρης 85-95

18:30 Cedevita Olimpija – Besiktas 83-88

21:00 Γκραν Κανάρια – Τρέντο 76-98

Ημέρα 12: Ματς την Τετάρτη, 20 Δεκεμβρίου

18:00 BC Wolves – Joventut 79-94

18:30 Hapoel Tel-Aviv – Reyer Venezia 100-81

20:00 Slask Wroclaw – Buducnost 79-80

20:30 London Lions – Prometey 89-88

20:30 Παρίσι – Αμβούργο 120-91

Ημέρα 11: Ματς την Τρίτη 12 Δεκεμβρίου

18:00 Cluj-Napoca – Slask Wroclaw 80-76

18:00 BC Wolves – Hapoel Tel-Aviv 81-89

19:00 Άρης – Λιετκαμπέλις 69-60

19:00 Ουλμ – Γκραν Κανάρια 103-99

20:30 Παρίσι – Reyer Venezia 100-70

Ημέρα 11: Αγώνες την Τετάρτη13 Δεκεμβρίου

18:00 Προμηθέας – Μπεσίκτας 89-70

19:30 JL Bourg – Trento 79-67

19:45 Buducnost – Turk Telekom 73-96

20:15 Joventut – Cedevita Olimpija 83-81

20:30 London Lions – Αμβούργο 81-83

Ημέρα 10: Ματς την Τρίτη, 5 Δεκεμβρίου

18:00 Turk Telekom – Cluj-Napoca 95-84

19:30 Αμβούργο – Προμηθέας 83-97

20:00 Slask Wroclaw – JL Bourg 63-72

20:00 Reyer Venezia – London Lions 91-95

Ημέρα 10: Ματς την Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου

18:00 Lietkabelis – Buducnost 81-83

18:00 Besiktas – Joventut 81-85

18:00 BC Λύκοι – Παρί 79-110

18:30 Cedevita Olimpija – Hapoel Tel-Aviv 80-95

20:00 Τρέντο – Ουλμ 83-85

21:00 Γκραν Κανάρια – Άρης 93-65

Ημέρα 9: Ματς την Τρίτη, 28 Νοεμβρίου

18:00 Turk Telekom – Slask Wroclaw 71-80

18:00 BC Wolves – London Lions 87-101

20:00 Reyer Venezia – Αμβούργο 94-77

Ημέρα 9: Αγώνες την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου

18:00 Cluj-Napoca – Lietkabelis 120-111 OT

18:30 Cedevita Olimpija – Paris 77-93

19:00 Χάποελ Τελ Αβίβ – Μπεσίκτας 81-75

19:30 Ulm – JL Bourg 84-89

20:00 Τρέντο – Άρης 69-67

20:30 Joventut – Prometey 79-76

21:00 Γκραν Κανάρια – Μπούντουτσνοστ 97-70