Mon. Jul 15th, 2024
LBA - Αποτελέσματα 15ης εβδομάδας: βαθμολογία και προκριματικά Coppa Italia

© photo by Savino Paolella

Η 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας 2023-24 ορίστηκε για τις 6-7 Ιανουαρίου 2024, με την πρόκριση ανάμεσα στο Τρεβίζο και το Βαρέζε το Σάββατο και με τα υπόλοιπα παιχνίδια να είναι προγραμματισμένα για την Κυριακή. Η Germani Brescia μοιράζεται την πρώτη θέση με τη Reyer Venezia, υπάρχουν πέντε ομάδες που προκρίθηκαν στην τελική οκτάδα του Κυπέλλου Ιταλίας, αλλά για τις άλλες τρεις θέσεις γίνεται μάχη μέχρι τέλους. Στον πάτο, η Μπρίντιζι έχει μείνει πίσω από την Τρεβίζο, ενώ η Βαρέζε έχει ενταχθεί στις Τορτόνα, Σάσαρι και Πέζαρο. Με τα σημερινά αποτελέσματα έρχεται και η κλήρωση για το Coppa Italia του 2024 στο Τορίνο (link).

ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΌΓΙΟ ΤΗΣ 15ΗΣ ΗΜΈΡΑΣ

NutriBullet Treviso – Openjobmetis Varese, 96-101

Bertram Yachts Derthona Tortona – Givova Scafati, 89-52

Carpegna Prosciutto Pesaro – Banco di Sardegna Sassari, 69-79

Dolomiti Energia Trentino – EA7 Emporio Armani Μιλάνο, 74-79

Happy Casa Brindisi – Germani Brescia, 88-79

Estra Pistoia – Vanoli Basket Cremona, 64-60

UNAHOTELS Reggio Emilia – Virtus Segafredo Bologna, 72-66

Umana Reyer Venezia – GeVi Napoli Basket, 81-89

15η ΗΜΕΡΑ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ

1 Umana Reyer Venezia 22 11/4

2 Germani Brescia 22 11/4

3 Virtus Segafredo Bologna 20 10/5

4 EA7 Emporio Armani Μιλάνο 18 9/6

5 Dolomiti Energia Trentino 18 9/6

6 UNAHOTELS Reggio Emilia 18 9/6

7 GeVi Napoli Basket 18 9/6

8 Estra Pistoia 16 8/7

9 Vanoli Cremona 14 7/8

10 Givova Scafati 14 7/8

11 Bertram Yachts Derthona Tortona 12 6/9

12 Openjobmetis Varese 12 6/9

13 Banco di Sardegna Sassari 12 6/9

14 Carpegna Prosciutto Pesaro 10 5/10

15 NutriBullet Treviso Basket 8 4/11

16 Happy Casa Brindisi 6 3/12

bold: προκρίθηκε στο Κύπελλο Ιταλίας

ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ 16ης ΗΜΕΡΑΣ

Vanoli Basket Cremona – Dolomiti Energia Trentino, Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2024 στις 20:30 DAZN και Eurosport 2

Banco di Sardegna Sassari – Estra Pistoia, Κυριακή 14 Ιανουαρίου στις 12:00 DAZN

Openjobmetis Varese – Umana Reyer Venezia, 16:30 DAZN

EA7 Emporio Armani Milano – Bertram Yachts Derthona Tortona, 17:00 DAZN και Eurosport 2

Germani Brescia – NutriBullet Treviso, 18:15 DAZN και DMAX

GeVi Napoli Basket – Carpegna Prosciutto Pesaro, 6:30 μ.μ. DAZN

Givova Scafati – UNAHOTELS Reggio Emilia, 19:30 DAZN

Virtus Segafredo Μπολόνια – Happy Casa Μπρίντιζι, 8:00 μ.μ. DAZN

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 14ης ΗΜΕΡΑΣ

Openjobmetis Varese – UNAHOTELS Reggio Emilia, 116-93

Vanoli Basket Cremona – Happy Casa Brindisi, 75-58

Germani Brescia – EA7 Emporio Armani Μιλάνο, 72-64

GeVi Napoli Basket – Bertram Yachts Derthona Tortona, 81-76

Banco di Sardegna Sassari – Umana Reyer Venezia, 62-73

Givova Scafati – Dolomiti Energia Trentino, 73-58

NutriBullet Treviso – Estra Pistoia, 86-89

Virtus Segafredo Μπολόνια – Carpegna Prosciutto Pesaro, 83-66

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 13ης ΗΜΕΡΑΣ

Bertram Yachts Derthona Tortona – NutriBullet Treviso, 68-82

Happy Casa Μπρίντιζι – Givova Scafati, 98-103 OT

Dolomiti Energia Trentino – GeVi Napoli Basket, 101-94

Umana Reyer Venezia – Germani Brescia, 86-71

Estra Pistoia – Virtus Segafredo Bologna, 70-91

Carpegna Prosciutto Pesaro – Openjobmetis Varese, 81-88

UNAHOTELS Reggio Emilia – Banco di Sardegna Sassari, 77-59

EA7 Emporio Armani Μιλάνο – Vanoli Basket Κρεμόνα, 74-51

αποτελέσματα της 12ης ημέρας

UNAHOTELS Reggio Emilia – Germani Brescia, 70-77

Virtus Segafredo Bologna – Umana Reyer Venezia, 84-85 dts

NutriBullet Treviso – Dolomiti Energia Trentino, 86-78

Vanoli Basket Cremona – Bertram Yachts Derthona Tortona, 83-67

Openjobmetis Varese – EA7 Emporio Armani Μιλάνο, 70-74

Givova Scafati – GeVi Napoli Basket, 91-85

Estra Pistoia – Carpegna Prosciutto Pesaro, 73-74

Banco di Sardegna Sassari – Happy Casa Brindisi, 84-81

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 11ης ΗΜΕΡΑΣ

Umana Reyer Venezia – Givova Scafati, 83-59

Bertram Yachts Derthona Tortona – Estra Pistoia, 97-100

GeVi Napoli Basket – UNAHOTELS Reggio Emilia, 87-89

Germani Brescia – Banco di Sardegna Sassari, 110-65

Vanoli Basket Cremona – NutriBullet Treviso, 70-76

EA7 Emporio Armani Μιλάνο – Virtus Segafredo Μπολόνια, 82-80

Carpegna Prosciutto Pesaro – Dolomiti Energia Trentino, 74-87

Happy Casa Μπρίντιζι – Openjobmetis Varese, 86-81

αποτελέσματα της 10ης ημέρας

Estra Pistoia – GeVi Napoli Basket, 81-76

UNAHOTELS Reggio Emilia – Carpegna Prosciutto Pesaro, 101-68

Banco di Sardegna Sassari – EA7 Emporio Armani Μιλάνο, 89-83

Givova Scafati – Germani Brescia, 83-89

NutriBullet Treviso – Happy Casa Brindisi, 86-60

Dolomiti Energia Trentino – Umana Reyer Venezia, 106-79

Openjobmetis Varese – Vanoli Basket Cremona, 68-75

Virtus Segafredo Bologna – Bertram Yachts Derthona Tortona, 99-70